teisipäev, 9. september 2008

Teekond medalile

2008. aastal pole siia blogisse just palju kirjutatud. Minu poolt on see mõneti olnud ka teadlik valik. 2007. aastal olid lootused suured ja sai tehtud ka suuri sõnu, aga paraku polnud tulemused nende väärilised. Käesoleval aastal on rattaorienteerujad hoidnud tagasihoidlikumat profiili, aga MM sprindi suurepärase sõiduga said vanad lootused ja lubadused täidetud. Alljärgnevalt lühianalüüs minu võistluse kohta.

Alustan võistlust kiiresti, kuid esimene punkt on kavalalt järsaku alla ja paralleelpunkti taha peidetud ning ettevaatlikuse tõttu kaotan mõned sekundid. Sellele järgneb, aga kohe viga teise punktile pealeminekul, kui ma ei märka punktirada. Olen teises punktis 27. kohal ja juba 25 sekundit liidrist maas. Saan siiski pärast viga keskendumise tagasi ja minust saab kiireim mees ratastel. Kaotan küll 4. kp-ga mõned sekundid turvalise teevaliku tõttu ja 8. kp-sse sõitu takistab auto, aga võtan etapivõidu 7. ja 11. punkti ning sõidan ka muud etapid ülikiiresti. Staadionil sooritan kaardivahetuse ülikiirelt ja tõusen teise ringi alguses liidriks.

Teen küll halva teevaliku 17. kp-sse (teise ringi 4-s), kuna punktile põhja poolt lähenemist takistavad trepp ja hekk, aga olen veel 18. punkti juurde jõudes liider. Seal aga kohmitseb minust 4 min varem startinud prantslane, sõidan talle kõrvale, aga ta lükkab mind julmalt eemale, peame maha kiire käevõitluse, milles ma alistun, et meist kumbi üldse punkti kätte saaks. Olles tema peale maruvihane kiirendan lõpuks punktist välja, aga keskendumine on kadunud, ajan majad segamini ning sõidan 19. punkti (teise ringi 6-s) pooleminutilise lisaringi ümber põhjapoolse maja. Võideldes kadunud keskendumisega jätkan teekonda finiši poole, kuid loen kogemata etapi teise ringi 9-ndast otse viimasesse punkti, õnneks parandan end enne hävingut, kuid jõuan eelviimasesse punkti 1 sekund hõbedast maas. Sel hetkel on Jiri Hradil juba näoga viimase KP poole, aga mina pean veel ratta ringi keerama ja ei suuda teda enam püüda.

Kuld jäi 36 sek kaugusele, hõbe vaid 3 sek kaugusele, aga
PRONKS ON VÕIDETUD!


Kommentaare ei ole: